Co wpływa na wysokość kredytu?

Zaciągnięcie kredytu gotówkowego nie stanowi dzisiaj praktycznie żadnego problemu. Szeroki wachlarz ofert proponowanych przez banki powoduje, że klienci mogą w nich przebierać, aby wybrać najlepiej dopasowane do swoich wymagań, na 17bankow.com możesz znaleźć wiele różnych ofert w jednym miejscu.

Porównanie kredytów – dobry sposób na wyszukanie atrakcyjnej oferty

Aby jednak mieć pewność wyboru jak najbardziej atrakcyjnej oferty coraz więcej osób decyduje się na porównanie ofert kredytowych, aby wybrać jak najkorzystniejsze dla siebie. Porównywarki kredytów, które obecnie bez problemu można znaleźć w Internecie, to sposób z którego korzysta z każdym rokiem coraz więcej osób. Te proste w obsłudze narzędzia pozwalają dość dokładnie porównać większość dostępnych na rynku ofert kredytowych i dopasować je do własnych wymagań. Ponieważ dzisiaj Internet stanowi ogromną siłę i miejsce, gdzie codziennie zaglądają miliony osób, banki starają się udostępniać także tam wszystkie interesujące klientów informacje. Niektóre zaś już niemalże w całości przeniosły się z działalnością do Internetu, przede wszystkim ze względu na niższe koszty związane z taką formą prowadzenia działalności. Korzystając więc z porównywarek kredytów zainteresowane osoby wiedzą, iż porównanie obejmuje bardzo wiele różnorodnych produktów. Aby dokonać takiego porównania, należy przede wszystkim określić własne wymagania wobec oferty. Do dyspozycji klienci zazwyczaj mają wiele możliwości, z których do najczęściej wybieranych zaliczają się takie jak wysokość kredyty, okres spłaty czy wysokość raty miesięcznej. Po wpisaniu lub wybraniu najlepiej dopasowanych opcji poszukujący otrzymuje listę kredytów, która zaczyna się ofert najbardziej dopasowanych do określonych warunków. Ponieważ coraz więcej banków umożliwia złożenie wniosków online, dzisiaj klienci bez trudu mogą z porównywarki przenieść się na stronę banku i wypełnić wniosek.

Na co zwracać uwagę?

Podczas dokonywania wyboru ofert kredytowych warto zwrócić uwagę na kilka czynników, które wpływają na wysokość miesięcznej raty. Przede wszystkim wysokość oprocentowania, która nie zawsze jest taka sama. Bywa, że w ofertach bank przedstawia najniższe oprocentowanie, jakie może zaoferować klientom na jego wysokość jednak wpływ ma bardzo wiele czynników. Jednym z nich jest niewątpliwie okres spłaty zobowiązania. Im dłuższy okres spłaty, tym najczęściej wyższe oprocentowanie. Jest to wynikiem większego ryzyka kredytowego, które banki starannie obliczają. Według wielu danych to właśnie kredyty zaciągane na dłuższy okres czasu nie są spłacane. Jeżeli jednak kwota kredytu jest wysoka, z pewnością warto rozpatrzyć wydłużenie okresu spłaty. Może się okazać, iż różnica nie będzie zbyt wysoka w skali całkowitej kwoty zobowiązania, jeżeli jednak porówna się wysokość raty miesięcznej może to być znaczna suma dla danego budżetu domowego. Ponadto kwestiami mającymi wpływ na wysokość całkowitej kwoty jest także wysokość prowizji banku. Im niższa, tym mniej do spłaty, najczęściej bowiem kwota prowizji jest doliczana do kapitału kredytu. Obecnie coraz więcej banków także proponuje klientom ubezpieczenie kredytów gotówkowych. Najczęściej warunki ubezpieczenia obejmują śmierć kredytobiorcy lub też utratę przez niego pracy, jednakże warunki ofert ubezpieczeniowych w zależności od firm mogą się różnić. Jednakże dla banku jest to znacznie większa pewność tego, że zobowiązanie zostanie spłacone, dlatego bywa iż klienci którzy decydują się na wykupienie ubezpieczenia mogą liczyć na znacznie niższe oprocentowanie. Oczywiście przed podjęciem takiej decyzji dobrze jest policzyć, jaka będzie oszczędność związana z obniżeniem oprocentowania a wysokością należnej składki ubezpieczeniowej.