Dobry kredyt gotówkowy, czyli zastrzyk gotówki w razie pilnej potrzeby

Ilość środków, jakie posiadamy jest ograniczona i o ile nie jesteśmy milionerami na niektóre wydatki nie możemy pozwolić sobie od ręki. Dobrym sposobem jest odkładanie na takie wydatki, ponieważ nie wiąże się to z żadnymi dodatkowymi kosztami. Jednakże nie zawsze jest to możliwe, zwłaszcza jeśli wydatek jest pilny i niespodziewany i nie można go odłożyć na później. Wtedy też rozwiązaniem staje się pożyczenie pieniędzy, na przykład w formie kredytu gotówkowego. Jest to opcja droższa od odkładania, ponieważ oprócz pożyczonej kwoty musimy jeszcze spłacić odsetki. Jednak za tą cenę mamy możliwość zrealizowania naszych wydatków niemal od ręki. Jest to więc mimo wszystko opcja opłacalna w razie pilnych, niezbędnych wydatków. Warto jednak zadbać o to, aby opłacalność ta była możliwie jak największa i zaciągnąć kredyt na najkorzystniejszych warunkach. Najpierw trzeba jednak wiedzieć, gdzie to zrobić i czym się kierować przy wyborze. Wejdź na http://www.okasa.pl/ i wybierz najlepsze oferty jak są dostępne w sieci.

Kredyt gotówkowy to produkt, który jest oferowany przez praktycznie każdy bank, więc oferta rynkowa jest naprawdę spora. Aby się w tym nie pogubić i w miarę szybko rozeznać najlepsze oferty, warto skorzystać z rankingu, czy też porównywarki kredytów. Przede wszystkim każdy z nas biorąc kredyt bierze pod uwagę cenę kredytu. Ta zaś może zależeć od wielu czynników. Do najważniejszych należy oczywiście oprocentowanie kredytu, które informuje o tym, jak wysokie będą odsetki. Może to być oprocentowanie zmienne lub stałe. Oprocentowanie stale to takie, którego wartość nie zmienia się w trakcie spłaty nawet przy zmianie stóp procentowych, ponieważ wysokość stop procentowych składa się na wysokość oprocentowania. Z kolei oprocentowanie zmienne, jak wskazuje nazwa zmienia się wraz ze zmianami stóp procentowych, a to oznacza, że w zależności od okoliczności koszty kredytu mogą wzrosnąć lub zmaleć. Samo oprocentowanie to jednak nie wszystko, ponieważ na koszty kredytu składają się również inne opłaty, takie jak oplata prowizyjna, czy opłaty związane z uzyskiwaniem kredytu. Dlatego tez porównując oferty warto kierować się nie tylko wysokością oprocentowania, ale również wskaźnikiem, jakim jest RRSO, czyli roczna rzeczywista stopa oprocentowania. Wskaźnik ten uwzględniając różne czynniki da nam kompleksową informację o całkowitych kosztach kredytu. Kredyt gotówkowy może być również dostępny w obcej walucie, a wtedy trzeba jeszcze uwzględnić ewentualne zmiany kosztów kredytu, spowodowane zmianą kuru waluty, w jakiej kredyt jest zaciągnięty.

Choć to my wybieramy bank i jego ofertę i każdy bank zabiega o to, aby to właśnie jego ofertę wybrać, to nie oznacza to, że kredyt zostanie nam udzielony bez niczego, tak jak ma to miejsce na przykład przy zakładaniu konta. Bank musi mieć pewność, że kredytobiorca kredyt spłaci. Dlatego tez, zwłaszcza przy większych sumach sprawdzana będzie tzw. zdolność kredytowa. Na nią zaś składają się takie aspekty, jak stałe dochody, zabezpieczenie kredytu (ubezpieczenie, poręczenie żyranta, zastaw itp.), a także informacje z Biura Informacji kredytowej, czy poprzednie zobowiązania były spłacane rzetelnie. Na szczęście mimo konieczności załatwienia tych formalności, procedury są często coraz bardziej uproszczone. Dzięki temu można załatwić kredyt gotówkowy sprawnie i szybko. Dużo w tym względzie można uzyskać dzięki możliwości załatwienia wielu formalności droga internetową. Dlatego też warto zwracać uwagę na udogodnienia w szybkim załatwianiu kredytu, które są oferowane przez dany bank. Minimum formalności i szybkie załatwienie kredytu to czasem sprawa o naprawdę kluczowym znaczeniu, zwłaszcza jeśli wydatki, na które kredyt jest potrzebny są pilne.