Jak zacząć proces poszukiwania kredytu mieszkaniowego?

Jest wiele informacji na temat kredytów mieszkaniowych. Ale gdzie zacząć? Tutaj znajdziesz wskazówki, które pomogą Ci poznać Twoje rozwiązania, jeśli chodzi o doradztwo w zakresie finansów domowych.

1. Wybór należy do Ciebie

Nie ma jednej odpowiedzi, jeśli chodzi o to, gdzie iść po pożyczkę na dom. Niedawne badanie wykazało, że większość pierwszych nabywców domów idzie pierwsze do swojego banku (29%), a następnie decyduje się odwiedzić stronę porównawczą kredytów mieszkaniowych (20%), decyduje się porozmawiać z rodzicami (15%) i rozmawiać z kimś, kto właśnie przeszedł ten proces (14%). Rozważ wybrane opcje pożyczki. Twój regularny bank będzie w stanie dostarczyć Ci wiele cennych informacji, ale będą mieć tylko własne kredyty mieszkaniowe w ofercie. Pamiętaj o tym podczas rozważania ich porady i pamiętaj, aby szukać informacji z wielu źródeł.

2. Brokerzy

Warto zrozumieć rolę pośrednika w kredytach hipotecznych. Brokerzy hipoteczni oferują nabywcom domów różne opcje pożyczkowe od różnych kredytodawców, a także pomagają wybrać najlepszą pożyczkę dopasowaną do danych okoliczności. Największą zaletą korzystania z pośrednika jest szerszy wybór, który można uzyskać, oraz nawiązanie kontaktu z dostawcą kredytu hipotecznego w Twoim imieniu. Brokerzy muszą być akredytowani, aby zaoferować konkretne produkty pożyczkodawców - na przykład jeśli uważasz, że wiesz, na co pożyczasz, upewnij się, że broker jest akredytowany, aby zaoferować Ci ten produkt. Często ich usługi będą bezpłatne, ale upewnij się, że jesteś świadomy wszelkich kosztów.

3. Porównaj.

Możesz odwiedzić witrynę porównywania kredytów hipotecznych, aby uzyskać informacje o różnych produktach w jednym miejscu, porównać produkty kredytów hipotecznych obok siebie i zapoznać się z oprocentowaniem, opłatami i funkcjami, aby wypracować najlepszą ofertę. Czytaj również artykuły na temat wskazówek co do kredytów hipotecznych, poznaj najnowsze kwestie ekonomiczne i wiadomości o kredytach hipotecznych, które mają informować Cię o tym procesie. Pamiętaj, że te typy witryn mogą nie obejmować wszystkich dostępnych opcji pożyczki.

4. Postaw na matematykę

Korzystanie z kalkulatora online kredytu hipotecznego jest najbardziej wygodnym sposobem na wygenerowanie danych na temat tego, ile możesz być w stanie wypożyczyć, ile będzie depozytów i kosztów początkowych, a jakie spłaty kredytu mogą być określone w cenie domu, jaka jest wielkość depozytu i kredytu mieszkaniowego. Większość kredytodawców będzie miała własną wersję, dzięki czemu można porównać wielkości depozytów, koszty wstępne i spłaty wymagane dla różnych kredytów.

5. Zrób własne badania

Przeprowadź własne badania online. Strony internetowe rządu są cenne, ponieważ oferują niezależne porady, które zawierają wskazówki na temat zakupu domu i sporo studiów przypadku nabywców domowych.

Zapytaj się też rodziny i przyjaciół. Rodzice być może już byli w trakcie zakupu domu i będą mieć na uwadze troskę o ciebie.