Konto, kredyt lokata – dobre produkty i usługi w dobrym banku

Z usług banków korzystamy coraz częściej, chociażby tylko w tym celu, aby na nasze konto osobiste mogły wpłynąć pieniądze z wynagrodzenia za pracę. Konat osobiste są zresztą chyba najbardziej popularnym produktem bankowym, jeżeli już o nich moa. Jednak nie można zapominać o tym, że dość dużą popularnością cieszą się również lokaty bankowe oraz kredyty. Te pierwsze służą oczywiście do tego, aby na tym zarabiać, zaś dzięki kredytom można realizować określone cele zanim uzbiera się potrzebna kwotę.

Konta osobiste – duża funkcjonalność

Banki dbają o to, żeby przyciągnąć do siebie swoich klientów. Dlatego też nie powinien nikogo dziwić fakt, że nowoczesne konta osobiste dają wiele możliwości i są po prostu dla posiadacza coraz bardziej atrakcyjne. Jednym z przejawów takiego stanu rzeczy jest to, że można nimi w bardzo łatwy sposób zarządzać przez internet. Dzięki temu można nie tylko w łatwy sposób sprawdzić, jaki jest stan konta, ale również wykonywać operacje bankowe, takie jak przelewy, polecenia zapłaty i wiele innych. Standardem w dodatku do konta jest oczywiście karta płatnicza. Dzięki nim ma się dostęp do gotówki praktycznie o dowolnej porze dnia i nocy, ponieważ bez problemu można wybrać jaw bankomatach. Im sieć bankomatów bardziej rozbudowana, tym lepiej. Ponadto w bardzo wygodny sposób, obecnie także zbliżeniowy można realizować transakcje bezgotówkowe.

Dobre lokaty, czyli bezpieczny i pewny zysk

Nawet najlepsze konto osobiste nie da jednak tego, co mogą dać dobre lokata bankowa, czy też ewentualnie konto oszczędnościowe, a więc pewny zysk. Dzieje się tak dlatego, że konta oszczędnościowe i lokaty bankowe są odpowiednio oprocentowane. Jest to zwykle kilka procent w skali roku, więc zysk ten nie jest może oszałamiający, ale niewątpliwie bezpieczeństwo i łatwość takiej inwestycji przewyższa choćby inwestowanie na giełdzie pod tym względem. Warto tu jednak wspomnieć o lokatach podwójnych, gdzie środki są dzielone na dwie części i jedna z nich jest inwestowana w bardziej dochodowy, aczkolwiek bardziej ryzykowny sposób. Druga część jest jaś inwestowana w sposób bezpieczny. Środki na lokacie są dodatkowo zabezpieczone gwarancjami Bankowego Funduszu Gwarancyjnego, który wypłaca zwroty w razie niewypłacalności banku. Lokaty bankowe mogą być ze stałym lub zmiennym oprocentowaniem, czyli może się ono zmieniać w zależności od zmian stóp procentowych – jeżeli stopy rosną, rośnie tez oprocentowanie i na odwrót. Aby dokonać właściwego wyboru lokaty warto skorzystać z usług doradcy, który pomoże wybrać taką lokatę, która będzie przynosiła największe zyski.

Kredyty, czyli środki na to co potrzebne

Mówiąc o kontach, czy lokatach nie sposób nie wspomnieć również o kredytach. Tu również oferta jest dość bogata. Klienci bez problemu powinni znaleźć atrakcyjną ofertę kredytową na cele konsumpcyjne, czy związaną z kredytem hipotecznym. Niestety z otrzymaniem kredytu nie jest już tak łatwo jak z otwarciem konta, czy lokaty, co może zrobić niemal każdy. Tu bowiem trzeba już posiadać zdolność kredytową, którą każdy bank dokładnie sprawdza. Chodzi o to, żeby spełniać warunki, które zagwarantują jego terminową spłatę. Ważne jest tu m.in. stałe źródło dochodu, czy też zabezpieczenie kredytu, którym może być ubezpieczenie, lokaty bankowe, albo podżyrowanie przez inną osobę. Jeżeli się już te warunki spełni i decyzja będzie pozytywna, to można będzie otrzymać środki i szybko zacząć realizować zaplanowany cel. Warto również w tym przypadku skorzystać s fachowego doradztwa, ponieważ pozwoli to na znalezienie dobrego kredytu na najbardziej optymalnych warunkach. Czasem też da się warunki takiego kredytu negocjować – chodzi głównie o marżę, której wysokość ustala bank.